عکس و عکاس (آتلیه کلبه) > > > www.MAMIYA.ir <<<
عکاسی انتزاعی پدیده جدیدی نیست، و مردم همیشه علاقمند به خلق آثار جدید یا تغییر تکنیک‌های قبلی عکاسی و ارائه آنها به شکلی جدید هستند. يکي از چیزهايی که در حال حاضر خیلی‌ها جذب آن شده‌اند هنر عکاسی از دود و ارائه آن به صورت رنگی است. اگر شما هم از کسانی هستید که می‌خواهید در فضای داخلی خانه با دوربینتان دست به کارهای خلاق و جدید بزنید ادامه این مقاله را بخوانید!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۲۵ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۱۴:۹ بعد از ظهر  توسط مسعود مقدس  | 

بلای ...

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۵ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۰:۴۰ قبل از ظهر  توسط مسعود مقدس  | 

دوستانی که پیگیر عودت آثارشان هستند برای آگاهی لطفا با تلفن‌های 66946910 و 66946911 دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ها تماس بگیرند.
+ نوشته شده در  شنبه ۱۲ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۲۰:۵۲ بعد از ظهر  توسط مسعود مقدس  | 

کاکوتی (Thymus Vulgaris) یکی از گیاهان دارویی از تیره نعنائیان است.

این گیاه چند ساله است وبوته‌های آن پرپشت و ارتفاع آن بین ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر می‌‌باشد و در آذربایجان به آن کهلیک اُتی(Kəhlik oti) و يا ككليك اوتي (Kəklik oti)(به معناي علف كبك) می گویند.

خواص درمانی: گرم و خشک ضد باکتری خلط آور ضد سرما خوردگی و ضد عفونی کننده روده.

از برگ‌های خشک‌شده و خردشده کاکوتی به عنوان طعم‌دهنده در دوغ استفاده می‌شود.

yuta

کاکوتی که در گویش محلی خراسان به آن آنخ گفته می شود دارای نام علمی ziziphora tenuir از خانواده Labiatae می باشد. Thymus که نام علمی آویشن می باشد نیز از خانواده Labiatae می باشد. هر چند اثرات این دو گیاه بسیار شبیه همدیگر می باشند. آویشن بیشتر در بیماریهای تنفسی استفاده می گردد ولی کاکوتی اغلب در درمان اختلالات گوارشی نظیر اسهال و دل پیچه کار برد دارد . چوپان ها و کوه نوردان تازه کاکوتی را جمع آوری میکنند و چای آن را گوارا ترین نوشیدنی می دانند. کاکوتی را از آن جهت به دوغ اضافه می کنند که اثرات سوء گوارشی آن نظیر دل درد و دل پیچه کاهش یابد.کاکوتی دارای گل های بنفش است.

yuta

yuta

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۰:۴۹ قبل از ظهر  توسط مسعود مقدس  | 

سلام دوستان

امروز میخوام یک عکس از عکسهایی که پسرخاله ی عزیزم گرفته رو براتون بزارم.

این عکس برمیگرده به یک مدت پیش که بارندگی خوبی در طبس و حومه دشتیم.

صادق کلانی

صادق کلانی - جاده دیهوک > طبس

+ نوشته شده در  سه شنبه ۸ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۱:۴۴ قبل از ظهر  توسط مسعود مقدس  | 

پنجم ارديبهشت ماه، سالروز واقعه اي تاريخي در طبس مي باشد. در اين روز ارتش آمريكا كه نيروهاي خود را براي آزادسازي 49 گروگان آمريكايي به ايران فرستاده بود شكست سختي خورد.

         موضوع به سال قبل برمي گشت. جوانان انقلابي ايران در 13 آبان 1358 با هجوم به سفارت آمريکا در تهران، آن را به تسخير خود در آوردند و کارکنانش را به گروگان گرفتند و از دولت آمريکا خواستند که محمد رضا پهلوي، شاه سابق ايران را که در 22 بهمن 1357 سرنگون شده بود، براي محاکمه به دولت انقلابي ايران تحويل دهد. دولت آمريکا حدود 6 ماه بعد از اين ماجرا، روز 4 ارديبهشت 1359 عده اي از افراد ارتش خود را به طور محرمانه به ايران اعزام کرد تا طي عملياتي، گروگانها را آزاد و به آمريکا منتقل نمايند.

         اولين پايگاه و در واقع محل فرود هواپيماها و هلي کوپتر هاي آمريکا، در صحراي غرب طبس (120 کيلومتري شهر طبس) در حوالي روستاي رباط خان بود. سحرگاه پنجم ارديبهشت و در هنگام سوختگيري، دو هواپيماي ارتش آمريکا در ميان شنهاي صحراي لايتناهي طبس با يکديگر برخورد نموده و دچار حريق شدند.

        جيمي کارتر، رئيس جمهور وقت آمريکا، که عمليات را مستقيما از طريق ماهواره رهبري مي کرد، وقتي با اين حادثه غير مترقبه که به کشته شدن هشت تفنگدار آمريکايي انجاميده بود، روبرو شد، دستور توقف عمليات و بازگشت بقيه افراد را صادر کرد.

          و بدين ترتيب اين حادثه عجيب و باورنکردني در تاريخ عمليات کماندويي ارتش آمريکا به عنوان يک شکست بي سابقه و غير قابل تصور ثبت شد و در روز پنجم ارديبهشت هر سال نام طبس بر روي تلکس خبرگزاريهاي جهان قرار گرفت.

yuta

yuta

+ نوشته شده در  سه شنبه ۸ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۱:۳۹ قبل از ظهر  توسط مسعود مقدس  | 

yuta

۱۳ فروردین - کوه روستای نیاز - طبس گلشن

+ نوشته شده در  سه شنبه ۸ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۱:۲۵ قبل از ظهر  توسط مسعود مقدس  |